o mně / blog / poezie / obrazy / životopis / weby / senát / kontakt

Steinhart OCEAN 1 BLACK

Blog

Steinhart OCEAN 1 BLACK

Prodám velmi kvalitní hodinky značky Steinhart "Ocean 1 Black" s osvědčeným švýcarským strojkem ETA 2824-2. Jedná se o stylový design type Rolex (James Bond - Sean Connery). Koupeno u značkového prodejce Chronoshop v roce 2015 za 10.640,- Kč, viz faktura na fotografii.

Hodinky mají keramickou lunetu, která je odolná proti poškrábání a lze ji objednat jako zvláštní nadstandardní doplněk (aktuální cena je podle webu 11.480,- Kč). Hodinky byly nošeny první rok intenzivně, druhý již jen občas a od třetího leží již v šuplíku. Koupil jsem si dva další modely Steinhart, viz foto, které mi přirostly k srdci více a které střídavě nosím.

Na hodinkách jsou vidět běžné známky opotřebení - z jedné strany pak pár drobných vrypů, které vznikly patrně když jsem příležitostně zavadil o šuplík či stůl (pracuji v kanceláři). Steinhart mě překvapil tím, jak perfektně má seřízený strojek. Pokud si dobře pamatuji, rezerva chodu byla i větší, než udává specifikace a především přesnost napriosto úžasná - na rozdíl od mechanických Seiko, které jsem dříve seřizoval nejméně jednou týdně, Steinhart stačilo zkontrolovat jednou za měsíc.

Tyto Ocean One jsou sice skvělé, ale na mě příliš těžké a “chladné”. Musel jsem z nich vyjmout stěžejky, které drží kovový tah, abych je použil do hodinek mé maminky, takže Steinhart Ocean One prodávám bez nich. Nové lze je dokoupit za 20 Kč u hodináře, který Vám upraví délku kovového tahu přesně na šířku Vašeho zápěstí.

Steinhart je excelentní volba hodinek s poměrem kvalita a cena, proto jsem si již koupil třetí model (viz fotografie). Proto doufám, že Vám přinesou užitek a příjemný pocit.

PRODÁNO 22.03.2017

Steinhart OCEAN 1 BLACK
Steinhart OCEAN 1 BLACK
Steinhart OCEAN 1 BLACK
Steinhart OCEAN 1 BLACK
Steinhart OCEAN 1 BLACK
Steinhart OCEAN 1 BLACK
Steinhart OCEAN 1 BLACK
Facebook Twitter Instagram