o mně / blog / poezie / obrazy / životopis / weby / senát / kontakt

Kaleidoskop 2019/13

Kde v Brně je umístěna nápadně lesklá dlažební kostka? Vyhrajte hodnotné pero značky Parker.

Soutěž dlažební kostka v Brně

Prohlédněte si dlažební kostku na fotografii a zkuste zjistit, kde se v Brně tato pozoruhodná anomálie nachází. Jedná se o nápadně lesklou dlažební kostku mezi standardně hrbolatými sestřičkami.

Abyste byli zařazeni do slosování o pero značky Parker, můžete udělat jednu ze dvou věcí, nebo i obě najednou:

  1. Zkuste odpovědět, kde se tato kostka nachází. Za správnou odpověď se považuje komentář pod tímto FB příspěvkem v podobě online odkazu na mapu +/- 20 metrů. Nestačí tedy napsat jen název městské části, ulici atp. Případně se můžete u kostky přímo vyfotit tak, aby bylo z pozadí patrné, kde přesně se v Brně nacházíte.
  2. Sdílejte FB příspěvek na svém Facebooku a staňte se fanouškem stránky Svobodná vlaštovka.

Výhra: pero Parker Jotter (made in France)

Pero Parker Jotter (made in France)

Výhrou je celokovové pero Parker vyrobené ve Francii. Parker Pen Company je výrobce psacích potřeb, založený roku 1891 americkým chudým venkovským učitelem.

"Pera Parker byla používána mnoha významnými osobnostmi. Například Giacomo Puccini s ním napsal operu La Bohème, A. C. Doyle jej používal při psaní povídek o Sherlocku Holmesovi. Pery Parker 51, která patřila generálu Dwightu D. Eisenhowerovi, byla 7. května 1945 podepsána konečná kapitulace Německa. V roce 1962 byla také firma Parker Pen vybrána jako výhradní dodavatel per a inkoustů do britské královské rodiny." (zdroj: Wikipedie)

Losování

Losování výherce proběhne za účasti dvou zkušených sudích, kteří již v minulosti prokázali skvělé schopnosti a naprostou nezávislost. Správné odpovědi mají výrazně větší šanci na výhru než sdílení a fanouškovství. Správné odpovědi komise sudích vytiskne na 50% losovacího archu a všechny, kdo budou Svobodnou vlaštovku sdílet, na polovinu druhou.

Vyhlášení soutěže proběhne za 14 dní, tedy 25.6.2019.

Soutěž dlažební kostka v Brně

Proč hledat dlažební kostku?

Možná Vás napadne, proč vlastně po Brně hledat zvláštní dlažební kostku? Předně, pohyb na čerstvém vzduchu je jistě zdravější, než sedět doma u televize. Dlažební kostka je tak dobrá záminka k vycházce. Možná, že hrbolaté dlažební kostky začnou stimulovat akupresurní body na Vašich chodidlech a rozproudí se Vám po těle energie Čchi. Ale hlavně, pokud při procházce na hrbolaté cestě potkáte někoho nápadně zahleděného do země, hned budete vědět, že patří "k Vám". I obyčejná dlažební kostka tak může spojit lidi, kteří by se jinak nepotkali. A nějaké pero? Inu, to je nakonec také motivace pro všechny, kterým dobrodružné zážitky z Brněnských ulic nestačí.

Správná odpověď

Bohužel mezi všemi odpověďmi se nenašla žádná, kterou by bylo možné považovat za správnou. Příště zkusím položit otázku méně záludnou. Nicméně i tak myslím, že soutěž o nalezení nápadně lesklé dlažební kostky přinesla inspiraci a pobavení všem zúčastněným. Ať už je Vám 8 či 80 let, jedná se o zajímavý cíl pro procházku Brnem.

Zde se tedy nachází vytoužený cíl. Lesklou dlažební kostku můžete najít při výstupu na hrad Špilberk z jihozápadní strany.

Dlažební kostka v Brně na hradě Špilberk

https://mapy.cz/s/3uiet
GPS: 49.1940069N, 16.5980219E

Výherce

Protože nikdo neodhalil správnou odpověď, přizval jsem na pomoc starého dobrého "strýčka Googla", aby vylosoval nového majitele pera Parker ze všech současných fanoušků FB stránky Svobodná vlaštovka. A výhercem se stává Jan Křenek, gratuluji!

Výherce soutěže dlažební kostka v Brně Výherce soutěže dlažební kostka v Brně
Facebook Twitter Instagram