o mně / blog / poezie / obrazy / životopis / weby / senát / kontakt

Blog

Kdy Google považuje obsah mých stránek za originální?

Dotaz: 1) "Google prochází stránky A každou hodinu a stránky B pouze jednou za celý den. Stránky B zveřejní článek, stránky A jej okopírují a uvedou dřívější datum zveřejnění. Na stránky A se dostane Googlebot (robot na procházení webu / "prohledávač") jako první. Který obsah bude Google považovat za originální, tedy i lépe hodnocený? Pokud je to obsah stránky A, jak se pak stánky B mohou domoci spravedlnosti?"

Jak vysvětluje Matt Cutts ve videu níže, Google navštěvuje jednotlivé stránky postupně a opakovaně tak, aby zbytečně nezatěžoval servery, na nichž jsou tyto stránky provozovány. Výše uvedená situace, kdy někdo zkopíruje cizí obsah, vydává ho za originální a Google tento obsah najde jako první, proto může skutečně nastat. Jak se bránit?

V prvé řadě již dnes existuje Google Authorship, díky kterému se můžete k autorství Vašeho obsahu přihlásit. Váš zápis bude s fotografií navíc vypadat lépe než ostatní. (Google Authorship není ve videu zmíněn, protože byl v roce 2011 teprve v přípravě).

Matt Cutts doporučuje pro ochranu autorství tato opatření:

Video z roku 2011 / autor: Lukáš Berta

Facebook Twitter Instagram