Centrum Kociánka

Charitativní on-line aukce pro Kociánku

Přátelé Kociánky se rozhodli uspořádat charitativní on-line aukci. Její výtěžek pomůže Centru Kociánka v projektu "Rozšíření zahradních aktivit", který je zaměřen na venkovní terapii, práci i pobyt v přírodě. Kontakt s přírodou přináší uživatelům Kociánky klid a uvolnění, zlepšuje koncentraci, motoriku a stimuluje smysly. Ideální vytyčený cíl je zisk 200 tisíc Kč z on-line aukce. Věříme, že se nám podaří nasbírat dostatek zajímavých dárců pro Centrum Kociánka a zároveň oslovit i štědré dražitele.

Motto: Není důležité, co uděláte ze své zahrady, nýbrž co vaše zahrada udělá z vás. Furioso


On-line aukce

Aukci v tuto chvíli připravujeme. Její datum není pevně stanoveno. Pokud chcete být včas informováni, můžete nám zanechat Vaši e-mailovou adresu a týden před zahájením aukce se Vám připomeneme, abyste o nic nepřišli.


Tomáš Komárek - Ředitel Centra Kociánka

Tomáš Komárek

Ředitel Centra Kociánka

Řízením osudu jsem se stal vlastníkem vlastnoručně podepsaného dresu špičkového českého basketbalisty Tomáše Satoranského, který působí v zámořské NBA od roku 2016. Věřím, že symbolických 201 cm výšky tohoto borce pomůže svým dílem i ke zisku 200 tisíc Kč, které jsme si vytyčili jako ideální souhrnný cíl naší charitativní aukce.

Dražit (připravujeme)
Marek Hilšer - Senátor Parlamentu České republiky

Marek Hilšer

Senátor Parlamentu České republiky

Do aukce věnuji obraz nazvaný „Podzimní procházka k Nepomuku“, Slivenec 2020 (Tužka + akvarel, 30 x 42 cm). Autor George Radojčić (1987) žije i tvoří v Praze. George se narodil s mentálním handicapem a od dětství se u něj projevuje osobitý výtvarný talent. Tento obraz jsem vybral proto, že se svým spirituálním tématem a podzimním časem hodí právě pro aktuální podporu připravované aukce, jejíž výtěžek je určen pro lidi s handicapem.

Dražit (připravujeme)
Vilém Spilka - Umělecký ředitel a dramaturg festivalu JAZZ FEST BRNO

Vilém Spilka

Umělecký ředitel a dramaturg festivalu JAZZ FEST BRNO

Skoro všichni v kapele mají děti. Děti jsou obrovská inspirace, věřte mi. Saxofonista Radek Zapadlo má syna Tomáše s poruchou autistického spektra a jeho chování bylo inspirací k naší poslední desce Čekání na Toma. Čekáme, co se z něj vyloupne. Čekáme, zda nám Tom něco řekne, jestli bude chtít být součástí našeho světa. Autismus se nám díky němu stal zdrojem inspirace, a protože jsou zatím příčiny jeho vzniku zahaleny tajemstvím, i prostřednictvím skladeb na desce se pokoušíme vykreslit, jak my "normální" jeho svět vidíme. Toma do bookletu vyfotil fantastický fotograf Roman Franc, který se svěřil, že tohle focení bylo snad nejtěžší v jeho kariéře. Pokud CD Čekání na Toma pomůže i Kociánce, bude to jen další radostný bonus. Do aukce proto věnuji dvě podepsaná CD Podvod (2016) a Čekání na Toma (2019).

Dražit (připravujeme)
Divadlo Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky

Jakubské náměstí, Brno

Divadlo Bolka Polívky v čele s Bolkem Polívkou podporuje Centrum Kociánka léta a pojí nás dlouhodobé přátelství. Navíc prostředí, radosti i strasti této organizace známe. Proto, když se naskytla příležitost touto cestou Kociánku opět podpořit, tak jsme neváhali a vrhli se do toho. Darujeme podepsanou knihu a dámské triko (S) podepsané přímo Bolkem a věříme, že čtenáři knihy či majiteli trička bude daná věc dělat radost. Zároveň se těšíme na rozkvět podpořeného projektu Zahradní aktivity!

Dražit (připravujeme)
Mgr. Petr Kostrhun, Ph.D.

Petr Kostrhun

Pavilon Anthropos, vedoucí Centra kulturní antropologie

Do aukce věnuji krásnou knihu brněnského cestovatele Jindřicha Vávry. Jedná se o mimořádný fotografický deník z cest 1865 – 1879, který doprovází naši aktuální výstavu. Jako bonus ke knize nabízím dražiteli také možnost zvláštní privátní prohlídky archivu Pavilonu Anthropos, s možností vzít do ruky pěstní klín, nahlédnout do korespondence profesora Karla Absolona, či detailně vysvětlit, jak se změnil náš pohled na pravěk a lov mamutů od poetické nadsázky, kterou si laskavý čtenář možná pamatuje z pera Eduarda Štorcha.

Dražit (připravujeme)
Maezo

Maezo

Street art

Do aukce jsem věnoval jeden z mých vlastních obrazů, protože je to dle mého názoru dobrý způsob, jak šířit radost. Budu rád, když se dostane do dobrých rukou nového majitele a poslouží jako památka na ušlechtilý skutek. Název obrazu: Tvář ulice, rozměr: 40x60 cm, technika: barva ve spreji + akrylová barva nanášená štětcem. Ústřední myšlenkou mé tvorby, je šířit radost a hlavně tolerovat všechny okolo, snažit se vcítit do jejich situace a zkusit vidět svět jejich očima.

Dražit (připravujeme)
Petr Božek - Ředitel běžeckého závodu Vokolo priglu

Petr Božek

Ředitel běžeckého závodu Vokolo priglu

Již více jak deset let pořádáme běžecký závod Vokolo priglu. Závod se tak pomalu stává teenagerem, ale pokud bude jeho osud podobný tomu našemu lidskému, pak má ještě teprve celý život před sebou. Rozhodl jsem se proto věnovat do aukce doživotní VIP startovné na Vokolo priglu. Kdo v dražbě podpoří Kociánku nejvyšším příhozem našeho doživotního předplatného, získá všechny výhody nadstandardní účasti jako VIP a to navěky.

Dražit (připravujeme)
Lukáš Berta - IT specialista, člen organizačního týmu Vokolo priglu

Lukáš Berta

IT specialista, člen organizačního týmu Vokolo priglu

Do aukce pro Kociánku jsem se rozhodl věnovat můj undergroundový a redakcí neautorizovaný Čtyřlístek speciál „Zápisky z podzemí“, který jsem vytvořil před 17-ti lety jako bakalářskou práci na Fakultě výtvarných umění. Jedná se o číslovaný a podepsaný exemplář, jeden z posledních zbylých „podpultových“ výtisků původní série (200 neprodejných kusů jsem vydal vlastním nákladem v roce 2003).

Dražit (připravujeme)

Jak bude on-line aukce probíhat?

Až získáme dostatečný počet předmětů, vystavíme je všechny současně ve veřejné dražbě pomocí portálu Aukro.cz. Pokud se chcete dražby zúčastnit, je proto zapotřebí být registrovaným uživatelem tohoto dražebního portálu.

Chcete pomoci menší částkou a hned?

Nechcete se pouštět do dražby? Přehodil Vaši nabídku někdo? Hodláte Kociánce věnovat menší částku? Rádi byste pomohli okamžitě? Nebo se Vám prostě líbí naše samolepka? Pokud chcete, můžete si objednat samolepku s motivem "Pro Kociánku" a to za cenu 200 Kč. Tato částka již zahrnuje poštovné. Samolepku Vám pošleme po obdržení platby v obálce.

Jaký je smysl aukce?

Oslovili jsme známé osobnosti s tím, aby do připravované on-line aukce věnovali něco cenného či originálního. Jsme rádi, že společnosti není osud lidí s handicapem lhostejný. Věříme, že některý z předmětů bude blízký Vašemu srdci a pustíte se s chutí do jeho dražby. Našim cílem je získat peníze pro zahradní aktivity a dostat také Centrum Kociánka do širšího povědomí i za hranicemi Brna. Různé charitativní aukce jsou poměrně běžné. Máme ale za to, že je potřeba intenzivně pracovat na on-line komunikaci a propagaci, protože karanténní opatření mohou v různé intenzitě omezovat fyzický svět ještě velmi dlouhou dobu. On-line forma aukce proto hledí do budoucna a nabízí řešení v časech, kdy se fyzická dobročinnost nemůže konat. Navíc on-line aukce nabízí skutečnou možnost oslovit lidi z celé republiky.


Centrum Kociánka

Co je Centrum Kociánka?

Kociánka je brněnským centrem ucelené rehabilitace dětí i dospělých se zdravotním postižením. Věnuje se podpoře vzdělávání a zapojení i postupnému začleňování uživatelů do společnosti. Centrum Kociánka je státní příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je MPSV (výroční zpráva 2019).
Více na www.centrumkocianka.cz

Centrum Kociánka

Zahradní aktivity

Další informace o projektu zahradních aktivit.


Organizátor

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s.

Organizátorem aukce je Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s. Jsme partnerem Kociánky. Letos se nám podařilo společnými silami uspořádat již druhý ročník Běhu Kociánkou (fotogalerie). Hlavní náplní našeho spolku je organizace běžeckých závodů Vokolo priglu a letního běžeckého poháru Triexpert Cup. Pro účely on-line dražby jsme zřídili zvláštní oddělený účet u Fio banky.

Brněnský klub běžeckých a sportovních aktivit z.s., IČ: 228 46 425, DIČ: CZ 228 46 425, se sídlem Milady Horákové 890/20, Zábrdovice, 602 00 Brno zapsán v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka L 15252.