Kaleidoskop 2016/01

Honzíkovo zamyšlení:

Děti jsou nemocné, tak se díváme celý víkend na Fantomase (přesněji řečeno každý den na jeden díl). Honzík si všiml, že v prvním díle Fantomas jezdí ve svém paláci hodně výtahem ale na konci druhého dílu běží po kluzkém, náročném a točitém schodišti nahoru, když prchá ze svého paláce před Fandorem a komisařem Juvem – chvíli přemýšlí, jak je to možné, a pak mi sdělí vysvětlení: no přece protože ho pronásledují – kdyby jel výtahem, tak by si ho mohli přivolat nazpět – jedině takto jim může uniknout. (Geniální ilustrace dětské „racionalizace“ podle mého! Režisérovi se prostě jen hodilo dát do druhého dílu zajímavé ale nápadně nepraktické schodiště). A ještě zajímavý postřeh z druhého dílu, Fantomas říká: „Co je dobro a co zlo? Dobro je to, co chci já.“

 


YouTube / iVysílání:

HydePark (2012 !!!): Stanislav Komárek

Interview ČT24: Stanislav Komárek

Interview ČT24: Ondřej Neff

YouTube: Marek Vácha - Desetiletí lidského genomu


Rozhlas:

Zaostřeno: Jeptišky s eshopem

Pro a proti: Označování zboží z palestinských území

BBC Hardtalk: FGM Activists - Fuambai Ahmadu and Nimco Ali

BBC Hardtalk: Neurosurgeon Dr Henry Marsh

BBC More or Less: Billionaires versus the world

BBC Analysis: Tomas Sedlacek: The Economics of Good and Evil

 


Články:

Zive.cz: Anonymní prohlížení internetu - Režim Chromu je iluze. Můžete ho obejít.


Blog Miroslava Macka:

Opět vzplály emoce, tentokrát kvůli čerstvému nálezu Ústavního soudu, že rodiče nemusejí nechat povinně očkovat své děti, pokud je to z důvodu "svobody svědomí". Mně k tomuto líci svobody chybí rub odpovědnosti: pokud v takovém případě dítě onemocní chorobou, proti které je rodiče nedali očkovat, hradí veškerou léčbu včetně všech kolaterálních nákladů sami.

Radomil Bábek na facebooku: Postoje ombudsmanky paní Šabatové jsou mi často krajně protivné. Tedy, pokud mám dostatek správných informací, o čemž se dá v naší manipulované společnosti s úspěchem pochybovat. Přesto chci vyzvat své přátele na fb, aby ji nenazývali ošklivými hrubými výrazy. Ona za to nemůže. Paní Šabatová není příčinou, ale důsledkem problému. Je přece zcela absurdní, když si stát zřizuje úřad, který má chránit občany proti zvůli státu. V právním státě, v demokratické společnosti je právě ochrana vlastních občanů hlavním úkolem státu. Navíc, stát zřizuje prý nezávislý úřad, který však je placen ze státních peněz a jehož vedoucí úředníky vybírají a dosazují či odvolávají ti, proti kterým mají chránit občany. Hlava XXII v praxi. Proto: Nenadávejme na paní Šabatovou, ale zasaďme se o to, aby byl "její" úřad zrušen a aby především stát dělal to co má, a ne to, co chce.


Nový web:

Facebook Twitter Google plus