Kaleidoskop 2015/11

YouTube / iVysílání:

Václav Cílek: Horké léto 2015 a jak dál?

Stanislav Komárek: Příroda jako naše zrcadlo

Interview ČT24: Jakub Szántó, blízkovýchodní zpravodaj ČT

Historie.cs: Jak se zakazovaly knihy

Historie.cs: Hippokratés a ti ostatní

Xiph.org: HiFi in high resolution

Rozhlas:

Marek Vácha: Strom jako zkamenělý vzduch

Josef Šlerka : Lze omezovat svobodu internetu?

Tomáš Sedláček: O uprchlické krizi


Články:

Petr Robejšek: Proč se bránit rušení klasických bankovek?

Oxford university: The Fiscal Impact of Immigration in the UK

humansarefree.com: JFK Killed by the Rothschild Banking Cartel

Matt Cutts: Google Contributor

Ihned: Playboy končí s nahými ženami.


Blog Miroslava Macka:

Angela Merkelová: Sjednocená Evropa založená na společných hodnotách dává každému jednotlivci všechny šance svobodně si řídit život.

Jen nesmíte prodávat: klasické žárovky, vysavače o velkém výkonu, špatně zahnuté banány, naftu bez řepky, pojistné s jinou výší pojistného pro muže a ženy, cigarety s příchutí, pomazánkové máslo s názvem máslo a spoustu dalších věcí, které vám nesmyslně zakazuje EU…

Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski. Zároveň dodal, že si neumí představit „vyslání našich vojáků do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost”.

Proč by u nás nějaký islamistický terorista páchal atentát? Takový rozkaz pravděpodobně nedostane - svět by se do českých vlajek nezahalil, spíše by si nás zase spletli s Čečnou, tudíž jsme pro islamisty marketingově velmi málo zajímaví.

Petr Robejšek: „Když si vezmete domů všechny pražské bezdomovce, tak se brzy také stanete bezdomovcem. A tak se dnes chová Evropa,“

Zdá se vám těžko srozumitelný konflikt na Blízkém východě? Pokus o stručné vysvětlení: My podporujeme irácký státní aparát v boji proti IS (Islámský stát). IS je náš nepřítel. Ale IS je podporován Saúdskou Arábií, která je náš přítel. Syrský president Asad je náš nepřítel a my podporujeme boj proti němu. Ale nepodporujeme IS, co proti němu bojuje, protože IS je náš nepřítel. Írán je náš nepřítel, ale Írán podporuje iráckou státní armádu, která je náš spojenec, v boji proti IS. Takže někteří naši spojenci podporují naše nepřátele a někteří naši nepřátelé jsou naši spojenci. Někteří naši nepřátelé bojují proti jiným našim nepřátelům a my potřebujeme aby prohráli, ale zároveň nechceme, aby naši druzí nepřátelé vyhráli. Protože když budou nám nepřátelské síly poraženy, může se stát, že vítězné jednotky budou pro nás ještě horším nepřítelem. Už je vám to jasné?

… dovolte mi ještě malé upřesnění: státy, které byly před revolucí našimi přáteli (Írán, Sýrie aj.), se po vstupu ČR do NATO stali našimi nepřáteli, ale zůstali přáteli Ruska, které jako náš nynější spojenec bojuje v Sýrii s naším současným nepřítelem Asadem proti našemu nepříteli IS, který však je v Sýrii jakožto umírněná opozice podporován našimi spojenci z NATO.

Nezamykáme dveře, protože nenávidíme ty venku, zamykáme dveře, protože máme rádi ty uvnitř.

Začaly zimní srazy milovníků letních gum…


Nový web:

Facebook Twitter Google plus